طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس

۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۴

در این پست می‌خواهیم به صرفه و صلاح تولید نایلکس، نحوه راه اندازی کارگاه تولید نایلون و نایلکس و محاسبه سود تولید این محصول بپردازیم

در این پست می‌خواهیم به صرفه و صلاح تولید نایلکس، نحوه راه اندازی کارگاه تولید نایلون و نایلکس و محاسبه سود تولید این دو محصول بپردازیم

 

برای مثال راه اندازی تولید نایلکس چاپی یا شفاف چه دستگاه‌هایی نیاز دارد؟
برای تولید نایلکس چاپی، شفاف و رنگی دسته دار با یک خط تولید به دستگاه های زیر نیازمندیم:
1.میکسر یا همزن مواد
2.پمپ باد
3.دستگاه تولید
4.دستگاه چاپ
5.دستگاه دوخت و برش
6.دستگاه پانچ
7.دردوز
8.باسکول
برای شروع کار این ماشین‌آلات مورد نیاز است و اینکه چه نوع دستگاهی برای کار ما مناسب است را در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

هزینه راه اندازی خط تولید نایلکس چاپی چقدر است؟

قیمت‌هایی که مینویسیم حدودی هستند:
برای یک دستگاه میکسر ایرانی حدود 9 میلیون تومان باید هزینه بپردزاید که در مجتمع تجریشی واقع در تهران - باقرشهر تولیدکننده‌های داخلی خوبی هستند که میتوانید از آنجا تهیه کنید.


پمپ بادها اسکرو و معمولی هستند، برای یک تا 3 خط تولید نایلکس پمپ باد معمولی کافیست و قیمت حدودی آن 20 میلیون تومان است.


و اما قیمت دستگاه تولید نایلون و نایلکس که یکی از مهمترین بخش‌هایی که تعیین کننده کیفیت محصول هستند، بهترین نوع دستگاه تولید نایلکس چاپی دستگاه سه لایه است، با دستگاه تک لایه نیز می‌توانید تولید را شروع کنید. حدود قیمت دستگاه تولید سه لایه تایوانی عرض 80 که برای اول کار نیاز دارید 1 میلیارد تومان است و حدود قیمت دستگاه سه لایه چینی 400 میلیون تومان است.
دستگاه تک لایه تولید تایوانی 400 میلیون و دستگاه تک لایه چینی 170 میلیون تومان است.


در این مرحله باید طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس دسته‌دار را که از قبل نوشته اید بررسی کنید و سپس انتخاب کنید که کدام یک برای شما بهتر است، بدیهی است که دستگاه‌های تولید تایوانی به مراتب کیفیت بهتری دارند و خرابی کمتری به نسبت دستگاه‌های چینی دارند که این مورد را در پایان هر سال و محاسبه سود تولید نایلکس ملموس است. دستگاه‌های تولید ایرانی نیز در بازار هستند ولی در شرایط فعلی که بهای تمام‌شده و کیفیت برای هر واحد تولیدی حائز اهمیت است پیشنهاد نمی‌شود چونکه محصول تولید شده کیفیت و تولید پایینتری نسبت به دستگاه‌های تولید چینی یا تایوانی دارد.

 

برای چاپ روی نایلکس دو نوع دستگاه وجود دارد، یکی دستگاه فاکسو و دیگری هلیو
دستگاه هلیو کیفیت بهتری دارد و همینطور هزینه چاپ بیشتری دارد
همینطور هر نوع هم آنلاین و هم آفلاین دارد به این معنا که در آنلاین محصول بلافاصله بعد از تولید، چاپ خورده و بعد روی رول‌پیج جمع می‌شود، دستگاه آفلاین بعد از تولید فیلم طاقه را روی دستگاه چاپ قرار داده و سپس عملیات چاپ انجام می‌شود. 
دستگاه‌های چاپ از تک‌رنگ تا هشت‌رنگ هستند که باید به نسبت تعداد رنگ‌هایی که می‌خواهید چاپ کنید، دستگاه چاپ انتخاب کنید. 
برای شروع دستگاه چاپ ۴ رنگ هلیو یا فلکسو کافی است و حدود قیمت آن ۲۵۰ میلیون تومان است.

 

دستگاه دوخت و برش را هم می‌توانید خارجی بخرید هم ایرانی، حدود قیمت دستگاه دوخت ایرانی ۲ طبقه که هم می‌توان نایلکس سفید و رنگی و هم نایلکس چاپی را دوخت زد ۱۷۰ میلیون تومان است که معروفترین برندها در ایران دوخت شهرستانی و دوخت صدیقی هستند.
دستگاه دوخت نایلکس تایوانی هم گزینه خوبی است که قیمت حدودی آن ۵۵۰ میلیون تومان است، دستگاه دوخت چینی پیشنهاد نمی‌شود چراکه کار با آن‌ها بسیار دشوار هستند و خرابی زیادی از طرف همکارانی که با دستگاه‌های دوخت چینی کار کرده‌اند گزارش شده است.

 

درباره آیتم بعدی که دستگاه پانچ است در صورت خرید دستگاه خارجی نیازی به این دستگاه نیست چونکه معمولاً دستگاه‌های خارجی روی خودشان پانچ اوتوماتیک دارند و دیگر نیازی به خرید پانچ نیست. اگر دستگاه دوخت ایرانی می‌خرید باید پانچ هم بخرید که حدود قیمت آن ۱۰ میلیون تومان است.

 

دستگاه دردوز بهتر است برند ژاپنی یا تایوانی باشد، چون به نسبت دستگاه‌های چینی خرابی کمتری دارند و طول عمر بیشتر، این دستگاه‌ها حدوداً ۱۰ میلیون تومان است و پایینتر از چهارراه گلوبندک تهران، خیابان خیام یافت می‌شود. 

 

باسکول بهتر است با دقت ۱۰ گرم باشد که وزن دقیقی از کیسه داشته باشیم و حداکثر میزان مورد نیاز ما ۲۵ کیلو است که باسکول‌های ۵۰ تا ۷۰ کیلویی جوابگوی کار ما هستند. 
ما در پایدار پلاستیک کیسه‌ها را به صورت ۲۰ کیلویی بسته‌بندی می‌کنیم که زمان حمل، افرادی که محصولات را جابجا می‌کنند آسیب نبینند، کیسه‌های ۲۵ کیلویی نایلکس به لحاظ هزینه به صرفه‌تر هستند که ما سلامتی بلندمدت نیروی انسانی را به اندک هزینه‌های کوتاه مدت ترجیح داده و کیسه‌ها را ۲۰ کیلویی پر می‌کنیم.

 

برای تولید نایلکس و شروع با یک خط تولید به چقدر فضا نیاز داریم؟

برای شروع با یک دستگاه تولید به 200 متر مربع فضا نیاز داریم که ارتفاع سوله هم باید 5 متر باشد، این فضا برای یک دستگاه تولید با وسیله های مورد نیاز که پیش‌تر گفتیم، مواد اولیه و محصولات تولید شده و آماده فروش کافی است.
مبلغ حدودی در مجتمع‌های صنعتی حومه تهران برای اجاره این فضا 50 میلیون تومان پول پیش و 6 میلیون تومان اجاره ماهانه است که هرچقدر از تهران دورتر می‌شویم مبلغ اجاره کمتر می‌شود.

 

چقدر برق برای راه‌اندازی کارخانه تولیدی نایلکس نیاز داریم؟
برقی که برای راه اندازی یک خط نیاز داریم 25 آمپر است و برق بیشتری برای یک خط تولید نایلکس نیاز نیست و حتماً باید برق سه‌فاز باشد.

چه مقدار مواد اولیه برای تولید نایلکس در شروع کار نیاز داریم؟
جمع مقدار مورد نیاز مواد اولیه تولید نایلکس 5 تن است که برای تولید نایلکس به آن نیاز داریم و در حال حاضر حدود 55 میلیون تومان سرمایه نیاز دارد. این  به شرطی هست که محصول تولید شده را نقدی بفروشید و دوباره مواد اولیه جایگزین کنید.

 

برای تولید نایلکس شفاف چقدر سرمایه نیاز است؟

با توجه به قیمت‌هایی که گفتیم و توضیحاتی که دادیم اگر انتخاب ما برای تولید نایلکس دستگاه تک لایه چینی، دستگاه دوخت ایرانی و بقیه موارد مورد نیاز است جمعاً 500 میلیون تومان برای شروع کار نیاز است.

 

برای تولید نایلکس چاپی چقدر سرمایه نیاز است؟

در اینجا چند انتخاب داریم:

تولید نایلکس چاپی با دستگاه سه لایه تایوانی 1 میلیارد و 650 میلیون تومان

تولید نایلکس چاپی با دستگاه سه لایه چینی 1 میلیارد تومان

تولید نایلکس چاپی با دستگاه تک لایه 850 میلیون تومان

حدود 50 میلیون تومان به جمع ماشین‌آلات مورد نیاز و مواد اضافه شد که بابت ملزومات چاپ که شامل مرکب، حلال، سیلندرها و کلیشه است می‌شود.

 

 

یک خط تولید تک لایه نایلکس چینی چقدر ماهانه تولید دارد؟
ماهانه بین 15 تا 18 تن می‌توانید با یک خط تولید چینی، نایلکس شفاف، رنگی یا شیری تولید کنید.

 

سود هر کیلو نایلکس چقدر است؟
محاسبه سود تولید نایلکس مهمترین موضوع بهای تمام شده نایلکس است که چالش بزرگی بین تولیدکنندگان نایلکس است. این عدد برای هر واحد تولیدی جداگانه محاسبه می‌شود و متفاوت است، چراکه به هزینه‌های انجام شده در هر ماه به میزان تولید در هر ماه بستگی دارد. و همینطور به قیمت فروش و نحوه فروش شما هم بستگی دارد.
ولی فرمول کلی به این صورت است که کل هزینه‌های یک ماه را جمع می‌کنیم، بعد هزینه‌های کل را تقسیم بر تولید کل همان ماه می‌کنیم، این عدد به علاوه‌ی بهای تمام شده ترکیب مواد نایلکس می‌شود عدد نهایی بهام تمام شده یک کیلو نایلکس در کارخانه شما. بعد از انجام این عملیات و قیمت میانگین فروش شما، سود خالص از تولید و فروش نایلکس شما مشخص می‌شود، سود تولید نایلکس در تولید بالا و هزینه‌ی پایین است و اگر می‌خواهید سود بیشتری کنید باید بیشتر تولید کنید و هزینه کمتری کنید.

 

اگر سوالی در مورد تولید نایلکس و صرفه و صلاح آن دارید زیر همین پست به صورت کامنت یادداشت کنید تا در اسرع وقت پاسخ شما را بدهیم.

 

پایدار پلاستیک

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد ایمیل و تلفن همراه شما منتشر نمی شود و فقط برای اطلاع رسانی پاسخ به دیدگاه شماست
علی شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸
سلام،

من قصد دارم یک کارگاه تولید نایلون راه بندازم که باهاش فقط نایلکس شفاف (سوپر مارکتی) و کیسه فریزر بزنم،

تحقیقات کردم دستگاه ایرانی رو میشه مجموعا با 130 میلیون خرید ولی شما اینجا از دستگاه های ایرانی اصلا تعریف خوبی نکردید!

آیا دستگاه های جدید ایرانی که اینورتر دار هستن و به روز مناسب نیستن؟ پاسخ دادن
مدیر شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸
با سلام و احترام

کیفیت نایلکس تولیدشده را سیندرمارپیچ و قالب دستگاه تولید تعیین می‌کند، بنابراین مهمترین قسمت دستگاه برای کیفیت، طراحی مارپیچ و قالب است، بنابراین مهم نیست که دستگاه ایرانی تمام اینورتور باشد. می‌توانید از تولیدکننده دستگاه نایلکس بخواهید که دستگاه خود را مجهز به سیلندرماردون و قالب چینی کند و به شما تحویل دهد، در این صورت می‌توان کیفیت و میزان تولید ماهانه را تضمین کرد.

آرزوی موفقیت برای شما
علی دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸
سلام،

منظور از قالب تو دستگاه تولید چیه؟

بعضی دستگاه ها 2 قالب هستش؟ یا سایز قالب ها که متفاوت...

میشه یه راهنمایی بکنید

با تشکر پاسخ دادن
مدیر یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸
با سلام و احترام
قالب دستگاه تولید نایلکس، قسمتی است که مواد مذاب از آن خارج می‌شود، سایز سرقالب متفاوت است که برای محصولات مختلف از سایزهای مختلف قالب و سرقالب استفاده می‌شود.
احسان ابراهیم زاده دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸
سلامدر شهر ما کارگاه تولیدی نایلون و نایلکس وجود نداره به نظر شما صرفه اقتصادی داره اینجور کارگاهی بزنم و بعد ها ارتقاش بدم؟؟؟ پاسخ دادن
مدیر دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸
با سلام
بله ایده خوبی است
مصطفوی پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸
سلام و خسته نباشید

تفاوت گیربکس ۱۸۰و۱۷۳در چیست؟ آیا در مقدار تولید تاثیر دارد؟

ممنون پاسخ دادن
مدیر شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸
با سلام و تشکر

این دو گیربکس به لحاظ قدرت متفاوت هستند و اگر سایز ماردون بزرگ باشد بهتر است گیربکس قوی‌تری استفاده کنیم، مقدار تولید را سایز ماردون و خروجی قالب تعیین می‌کند.