طراحی خانه با انرژی صفر

۲۴ اسفند ۱۳۹۸

چه طور ممکنه؟ (اگر حدس زده اید که پلاستیک درگیر است ، درست است.) این خانه ها به طور معمول دارای دو چیز مشترک هستند: منابع انرژی "غیرفعال" مانند انرژی خورشیدی و گرمایش مرکزی زمین به علاوه عایق پلاستیکی مدرن و محصولات ساختمانی مرتبط

طراحی خانه با انرژی صفر

چه طور ممکنه؟ (اگر حدس زده اید که پلاستیک درگیر است ، درست است.) این خانه ها به طور معمول دارای دو چیز مشترک هستند:

 

منابع انرژی "غیرفعال" مانند انرژی خورشیدی و گرمایش مرکزی زمین به علاوه عایق پلاستیکی مدرن و محصولات ساختمانی مرتبط

هر خانه با انرژی صفر بی نظیر است ، اما بسیاری از آنها از عایق پلاستیکی مدرن در زیر و اطراف فونداسیون ، در دیوارها و پشت بام استفاده می کنند که می تواند انرژی مورد نیاز برای گرمایش و سرمایش را به میزان چشمگیری کاهش دهد

برخی از این محصولات کف نه تنها عایق خوبی هستند بلکه باعث کاهش نشت هوا نیز می شوند تا بتوانند از "پوشش" ساختمان جلوگیری کنند  (اصطلاحی است برای  کلیه حصار های موجود در داخل و خارج از منازل که یک ساختمان را تشکیل می دهد)

 

در سال 2013 ، دولت فدرال برای نشان دادن این فن آوری و فرصت های استفاده از انرژِی  صفر در خانه ها ، یک مرکز آزمایش (یک خانه واقعی خانوادگی) در نزدیکی واشنگتن با استفاده از انرژی منفعل و انواع محصولات عایق پلاستیکی و سایر روشهای صرفه جویی در مصرف انرژی ساخت.

در سال اول خود ، این خانه با صادر کردن انرژی مازاد به قسمت های کاربردی محلی ، به جای پرداخت مبلغ برق 4،400 دلاری واقعاً اعتبار خوبی کسب کرد.

 

چگونه پلاستیک ها میتوانند خانه های انرژی صفر ایجاد کنند؟

 

سوالی که مطرح میشود این است که در بسیاری از این خانه ها با انرژی صفر از چه نوع پلاستیکی استفاده می شود؟

در اینجا چند مثال آورده شده است ...

 

  • ورق های فوم پلی استایرن در زیر و اطراف پایه ها
  • "ساختار پنل های عایقی" صفحات بزرگی از فوم پلی استایرن منبسط شده بین دیوارها
  • "عایق بتونی"   بین میلگرد ها و بتن ها دیواره هایی از ورقه های پلی استایرن قرار میدهند
  • نصب ورقه های  پلی اورتان در زیر سقف
  • استفاده از عایق پلاستیکی علاوه بر حفره های دیوار ها بلکه در قسمت بیرونی خانه
  • درزگیرهای پلاستیکی

برخی از این خانه های انرژی صفر در این روزها هزینه بیشتری نسبت به خانه های معمولی شما دارند ، بنابراین بازده سرمایه گذاری ممکن است مدتی طول بکشد. اما در پایان ، می تواند ارزش آن را داشته باشد.

در انتهای سال 2020 بسیاری از خانه ها در کالیفرنیا با این روند ساخته میشوند.

با این اوصاف به پلاستیک بیشتری نیار داریم.که با بازیافت پلاستیک میتوانیم این عایق های پلاستیک را تولید کنیم. پس نگران مصرف پلاستیک نباشید بیشتر نگران مدیریت بازیافت آن باشید.

 

ترجمه شده توسط پایدارپلاستیک

منبع سایت Plasticmakespossible

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد ایمیل و تلفن همراه شما منتشر نمی شود و فقط برای اطلاع رسانی پاسخ به دیدگاه شماست