فواید استفاده از کیسه های پلاستیکی

۶ فروردین ۱۳۹۹

نمی توان انکار کرد که کیسه های پلاستیکی کارآمدترین و راحت ترین گزینه بسته بندی برای مشاغل و مصرف کنندگان است. از خرید ، خرده فروشی گرفته تا بسته بندی ، کیسه های پلاستیکی در سراسر جهان در مقیاس گسترده استفاده می شود. سالانه نزدیک به 500 میلیارد کیسه پلاستیکی استفاده می شود و بیشتر آنها برای اهداف خرید مصرف میشوند.

درسته. کیسه های پلاستیکی برای محیط زیست مفید نیستند و بازیافت آنها هم آسان نیست.

با این حال ، نمی توان انکار کرد که آنها کارآمدترین و راحت ترین گزینه بسته بندی برای مشاغل و مصرف کنندگان هستند. از خرید ، خرده فروشی گرفته تا بسته بندی ، کیسه های پلاستیکی در سراسر جهان در مقیاس گسترده استفاده می شوند. سالانه نزدیک به 500 میلیارد کیسه پلاستیکی استفاده می شود و بیشتر آنها به هدف خرید استفاده می شود.

بنابراین ، مزایای کیسه های پلاستیکی را نمی توان نادیده گرفت.

در اینجا ما در مورد مزایای کیسه های پلاستیکی چند مورد را ذکر کرده ایم:

 

  • برای برند سازی بسیار مناسب است:

اگر یک فروشگاه یا سوپر مارکت اداره می کنید ، چاپ نام ، لوگو و سایر اطلاعات روی کیسه های پلاستیکی برای شما بسیار آسان است. و نکته خوب این است که ایجاد تغییر در طراحی آنها  بسیار ساده و سریع است.

 

  • از بسته بندی کاغذی و پارچه ای بسیار ارزان تر است:

کیسه پلاستیکی  بسیار ارزانتر از یک کیسه کاغذی است هر کیسه کاغذی 20 برابر هزینه بیشتری برای تولید نیاز دارد. شما برای کیسه های پارچه ای که قابل استفاده مجدد هستند  خیلی خیلی بیشتر نیز باید هزینه کنید. این بدان معناست که خرید کیسه های پلاستیکی به صورت عمده برای کسب و کارهای کوچک مناسب  است و حاشیه سود بیشتری نیز  خواهد داشت.

 

  • باز کردن و بسته بندی کردن آنها راحت تر و سریع تر است:

باز کردن و بسته بندی کیسه های پلاستیکی ، دو برابر سریعتر هستند و باعث صرفه جویی در چند ثانیه شما می شوند. به همین دلیل است که آنها به طور گسترده ای توسط صندوق داران استفاده می شوند تا سریعتر کار کنند مخصوصا فروشگاه های زنجیره ای بسیار شلوغ برای جلوگیری از صف های طولانی به این چند ثانیه نیاز دارند. علاوه بر این ، کیسه های پلاستیکی فضای کمتری نسبت به کیسه های کاغذی ، هم در انبار و هم در محل صندوق دار ، اشغال میکنند.

 

  • انرژی کمتری برای تولید مصرف میشود:

یک کیسه پلاستیکی تا 40٪ انرژی کمتری نسبت به کیسه های کاغذی برای تولید مصرف می کند .

 

  • بادوام و ضد آب است:

کیسه های پلاستیکی به دلیل دوام آنها شناخته شده اند. آنها در برابر پارگی آسیب پذیرتر هستند و در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مقاوم هستند. کیسه های پلاستیکی در برابر باران یا  آب از محتویات داخل آن محافظت میکنند اما کیسه های کاغذی یا کیسه های پارچه ای این قابلیت را ندارند.

 

کیسه های پلاستیکی مزایای زیادی دارند و با بازیافت کامل آنها و مدیریت درست بازیافت کیسه های پلاستیکی، هم مصرف کنندگان و هم مشاغل می توانند از یک راهکار سازگار با محیط زیست بهره مند شوند.

و آخرین نکته : قبل از دور ریختن آنها باید تا حد امکان از کیسه های پلاستیکی خود استفاده مجدد کنید.

 

ترجمه شده توسط پایدارپلاستیک

منبع: isellpackaging

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد ایمیل و تلفن همراه شما منتشر نمی شود و فقط برای اطلاع رسانی پاسخ به دیدگاه شماست
مهران بختیاری جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹
با سلام.مطالب آموزنده و مفید هستند.اینکه با جزئیات و واقعی بیان میشود باعث کمک به خواننده مطلب میشود.بسیار متشکرم. پاسخ دادن
مدیر شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
با سلام و احترام
خوشحالیم از اینکه مطالب سایت براتون مفید بوده